GULNAR MEDYA

Gülnar'ın İnternet Yayıncılığındaki Hür Sesi...

Üyelik Girişi
Site Haritası

Günün Ayeti

 "Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı."    

( BAKARA - 183)

Günün Sözü     

"‎Dua ve ibadet, Allah ile olmaktır. Allah ile olan kimse için ölüm de, ömür de hoştur."Hz.Mevlana. 


 

İletişim


 GÜLNAR
Veli Şenzeybek
0535 862 33 29

(Mevsim Kundura)
(324) 751 71 37

Veli Şenzeybek
0531 259 00 27

 MERSİN

Ahmet Irmak

0533 447 91 43

 KONYA

Aytekin Şenzeybek

0532 551 21 20

gulnarmedya@hotmail.com

 


Adalet Bakanı Ergin, Türkiye'nin Etrafındaki Ülkelerde Sıkıntı Yaşandığını Belirtti...

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Mersin'in Mut ilçesindeki programını tamamladıktan sonra, Zeyne beldesindeki Zeynel Abidin Türbesi'ni ziyaret etti. Daha sonra Ak parti Gülnar ilçe teşkilatını ziyareti sırasında, Ak Parti Mersin Milletvekili TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, Mersin Milletvekilleri Kürşad Tüzmen, Ali Er ve Ömer İnan, Ak parti İl başkanı ve çok sayıda partili eşlik etti.

Açılış konuşmasını yapan Ak parti Gülnar İlçe Başkanı Süleyman Şeker Bakana ve katılımcılara ilçemize ziyaretlerinden dolayı hoş geldiniz diyerek teşekkür etti. Bakan Ergin’e ilçe Başkanı şeker Gülnar’ın sorunları ile ilgili brifing dosyası sundu. Dosyada belirttiği gibi bütün kamu kuruluşlarının aynı binada hizmet vermesinden dolayı Gülnar adliye sarayının yetersiz geldiğini belirtti. Gülnar devlet hastanesinin yapımının hızlandırılması için bakan Ergine teklifte bulundu. Bakan Ergin, hastane yapımının hızlandırılmasının için sağlık bakanına ileteceğini ve adalet sarayı yapımı konusunda bizzat kendisinin takipçi olacağının sözünü verdi.

İl başkanı Mekin Merter Salt konuşmasında; 2013 Akdeniz Oyunlarına Mersin'in ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Salt, organizasyonun kente kazandırılmasında emeği geçen, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm ilgililere teşekkür etti.

26 Şubat 2011 Cumartesi günü Gülnar Belediye düğün salonunda partililere hitaben yaptığı konuşmada Ergin, Türkiye'nin etrafındaki ülkelerde sıkıntı yaşandığını belirterek, "Ama bu süreçte istikrar ve güven adası olarak dikkati çeken bir ülke var; o da içinde yaşamaktan büyük bir zevk aldığımız Türkiye" dedi. Türkiye'de 2002 yılından beri çok önemli gelişmeler yaşandığını belirtti. 2002 yılında 569 bin metrekare iken, bugün 2.5 milyon metrekare. Yani 8 yıl içinde tam 5 kat hizmet alanımız artırıldı" dedi

Dünya genelinde ekonomik ve sosyal bazı olumsuzlukların yaşandığını ifade eden Ergin, şöyle devam etti: Türkiye'nin, bölgesinde önemli bir güç haline geldiğini anlatan Ergin, "Libya'daki vatandaşların tahliye edilmesi noktasında çok büyük başarı gösterdik. Şimdi bakıyoruz birçok ülke bizden yardım istiyor. ABD ve İngiliz basını kendi hükümetine 'Türkiye kısa sürede halkını kurtardı, siz neden yapamadınız' diye soruyor. Siyasi ve huzur istikrarı yakaladık. Allah bunu kaybettirmesin" diye konuştu.

Başarılarının altında yatan sırrın istikrarlı bir çizgi olduğunu ifade eden Ergin, şunları kaydetti:"Türkiye 2002 yılından bu yana istikrar yakaladı. İstikrarı da güvene dönüştürerek, başarıları teker teker hayata geçirdi. O halde bizim gözümüzün nuru gibi koruması gereken bir unsur var; o da istikrarın sağlanması. Bunu koruyamazsak, eski koalisyon dönemlerindeki gibi sıkıntılar doğabilir

Türkiye'nin daha üst seviyelere taşınmasının çabasında olduklarını dile getiren Ergin, şöyle konuştu:"Cebinize pasaportu koyun, 2002'ye göre gittiğiniz hemen her ülkede daha fazla itibar, saygı göreceksiniz. Türkiye vatandaşı olmanın avantajlarını yaşayacaksınız. Vatanseverlik, milliyetçilik budur. Türkiye, çevresindeki birçok ülkede sıkıntı yaşanmasına rağmen, yatırımlarına devam etmekte. Artık Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Akdeniz Havzası'nda bir sorun varsa, sorunun çözümü için platform oluşturulacaksa, Türkiye içine dahil edilecek. Çözüm noktasında Türkiye hep aktif olacak. Çünkü istikrarın ve güvenin teminatı olan unsurlardan birisiyiz."

Önümüzde bir seçim var. Bu seçim 'Türkiye'nin başarıları devam etsin mi, etmesin mi?' diye düşünülmesi gereken bir yol ayrımı. Biz maalesef bazı şeylerin değerini kaybettikten sonra anlıyoruz. Ama siyaseten, ülkenin ve milletin geleceği için bu ülkede kaybetmememiz gereken şey; güven, birbirimize olan bağlılığımız ve istikrar. Bunları kaybetmedikçe, bu milletin bileğini bükecek hiç kimse yok."

Yaklaşan seçimlerde adayların belirlenmesi sırasında partililer arasında dargınlıkların olmaması için önerilerde bulunan Ergin, "Ne tür bir sıkıntı yaşamış olursak olalım, bebeklerimizin, yavrularımızın geleceği için 12 Hazirana kadar kapı kapı, köy köy gidip yaptıklarımızı anlatacağız. Yaptığımız şeyin adı siyaset ama, benim yaptığım şey particilik değil. Bu ülkenin geleceği için siyasi istikrarın devamını sağlamaktır. Haziran ayında güçlü, siyasi ve güven veren iktidarı yeniden sandıktan çıkarıp, birbirimizi arayıp tebrik edelim istiyorum" diye konuştu.
Yorum Yaz - Arşiv   2121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret211454
İlkelerimiz
İnternetten Haberler